ԱԺ նախագահը շնորհավորել է կին պատգամավորներին
Ազգային ժողովում կազմակերպվել էր տոնական ընդունելություն Մարտի 8-ի առթիվ, որին հրավիրված էին խորհրդարանի կին պատգամավորները:
ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը սիրով շնորհավորել է կին խորհրդարանականներին Կանանց միջազգային օրվա առթիվ: Նա իր խոսքում նշել է, որ հայերը մայրապաշտ ժողովուրդ են, եւ անուրանալի է հայ կնոջ, հայ մոր դերը հայկական ընտանիքում:
Գալուստ Սահակյանը կարեւորել է նաեւ կանանց դերը հայոց խորհրդարանում, քանի որ նրանց ներկայությունը նպաստում է ջերմության, անմիջականության, հանդուրժողականության մթնոլորտի ձեւավորմանը:
Կրկին շնորհավորելով կանանց՝ ԱԺ նախագահը ծաղկեփնջեր է նվիրել նրանց եւ մաղթել ընտանեկան ու մայրական երջանկություն, բարեկեցություն, լավատեսություն:

Председатель НС поздравил женщин-депутатов
В связи с 8 Марта в Национальном Собрании был организован праздничный прием, на который были приглашены женщины-депутаты парламента.
Председатель НС Г.Саакян сердечно поздравил женщин-парламентариев с Международным женским днем. В своем слове он отметил, что армяне – народ, почитающий материнство, и неоспорима роль армянской женщины, армянской матери в армянской семье.
Г.Саакян подчеркнул также роль женщин в армянском парламенте, поскольку их присутствие способствует созданию атмосферы теплоты, непринужденности, терпимости.
Вновь поздравляя женщин, Председатель НС подарил им букеты цветов, пожелал семейного и материнского счастья, благополучия, оптимизма.